Jazyk ikona
| Přihlásit se

Videotutoriály

Systém Reliance má svůj kanál na serveru YouTube, kde zveřejňujeme výukové videotutoriály. Tato videa uživatelům názorně ukazují, jak lze řešit různé úlohy v rámci tvorby vizualizace v systému Reliance. V této sekci najdete odkazy na jednotlivá videa a jejich krátký popis.20. ledna 2015Diagnostika vizualizačního projektu ve SCADA systému Reliance
Velice užitečným nástrojem SCADA/HMI systému Reliance je diagnostika vizualizačního projektu. Diagnostika umožňuje odhalit chyby v projektu ještě dříve, než je spuštěn u koncového uživatele. Tento videotutoriál ukazuje, jak se s diagnostikou projektu pracuje.


21. srpna 2014Připojení PLC Modbus ke SCADA systému Reliance
Komunikační driver Modbus umožňuje propojit runtime moduly Reliance s řídicími systémy Modbus. Tímto driverem je možné vyčíst jak zařízení komunikující protokolem Modbus dle normy, tak zařízení se speciálními funkcemi. V tomto videotutoriálu vám předvedeme, jak lze jednoduše připojit PLC Modbus ke SCADA/HMI systému Reliance 4.


18. dubna 2014Připojení PLC Siemens ke SCADA/HMI systému Reliance
Se SCADA systémem Reliance jsou propojitelné modely PLC Siemens S7-200, S7-300, S7-400, S7-1200 a LOGO! Runtime moduly Reliance lze s řídicími systémy Siemens propojit pomocí komunikačního driveru Siemens. Tento videotutoriál obsahuje jednoduchý příklad připojení PLC Siemens ke SCADA/HMI systému Reliance.


2. srpna 2013Odesílání SMS zpráv ze SCADA/HMI systému Reliance 4
SCADA/HMI systém Reliance 4 umožňuje odesílat i přijímat SMS zprávy. Tento videotutoriál obsahuje jednoduchý příklad odeslání SMS zprávy pomocí GSM modemu.


7. října 2011SCADA/HMI systém Reliance & IP kamery
Jednou z mnoha funkcí SCADA/HMI systému Reliance 4 je podpora IP kamer. V tomto videotutoriálu vám ukážeme, jakým způsobem lze zpřístupnit obraz z IP kamery od společnosti Axis v systému Reliance.


27. května 2011Reliance OPC Server
Reliance OPC Server je modul systému Reliance 4, který umožňuje oboustrannou výměnu dat mezi systémem Reliance a jinými aplikacemi prostřednictvím standardního rozhraní OPC. V tomto videotutoriálu vám ukážeme, jak lze za pomoci Reliance OPC Serveru jednoduše zpřístupnit data
z vizualizačního projektu systému Reliance OPC klientovi.


15. dubna 2011Připojení OPC serveru ke SCADA/HMI systému Reliance 4
OPC je technologie navržená pro standardizovanou výměnu dat mezi SW aplikacemi. Nejčastěji se využívá při propojení SW aplikací s OPC servery, komunikujícími s hardwarem pro řízení technologií (PLC, dataloggery aj.). V tomto videotutoriálu vám ukážeme, jak jednoduše připojit OPC server ke SCADA/HMI systému Reliance 4.
Reliance videotutoriály
Top